اطلاعیه‌ها:

اف ریاضی

چرا آزمون تیزهوشان قبول نمی شم؟

چرا آزمون تیزهوشان قبول نمی شم؟ | عدم قبولی در آزمون تیزهوشان

عدم قبولی در آزمون تیزهوشان

یکی از معروف ترین آزمون هایی که سالانه در مقیاس کشوری برگزار می شود، تیزهوشان است که پذیرش در آن منوط به دریافت نتیجه عالی در آن است. دانش آموزانی که در این آزمون موفق می شوند ممکن است فرصت های زیادی در تحصیل و شغل خود دریافت کنند. اما بسیاری از دانش آموزان قادر به قبولی در این امتحان نیستند. که همین مورد باعث چالشی شدن این آزمون می شود. در این مقاله به بررسی خطاهایی می پردازیم که می تواند منجر به عدم قبولی در آزمون تیزهوشان در این آزمون تیزهوشان ششم و آزمون تیزهوشان نهم  شود و اینکه چرا آزمون تیزهوشان قبول نمی شم؟

علت عدم قبولی در آزمون تیزهوشان من چیست؟

دلایل متعددی برای عدم قبولی در آزمون تیزهوشان وجود دارد که باعث می شود تا شما در این آزمون نتیجه دلخواه خودتان را نگیرید، در اینجا به چند تا زا مهمترین این موارد میپردازیم:

 • عدم آمادگی کافی

آمادگی ناکافی یکی از عواملی است که می تواند منجر به شکست در این آزمون شود. برای قبولی در آزمون تیزهوشان باید زمان کافی را صرف مطالعه و تمرین کرد. علاوه بر این، شما باید برای هر درس و مبحث یک برنامه کامل و کارآمد در جهت تسلط کافی در آن داشته باشید.

بیشتر بخوانید:  مشاوره آنلاین تیزهوشان

 • عدم درک مطالب درسی

تسلط بر مباحث درسی و درک جامع مطالب دو مورد از مهمترین عوامل موفقیت در آزمون تیزهوشان است. اگر دروس را به صورت سطحی مطالعه کنید، ممکن است در امتحان با مطالب ناآشنا و سوالات چالش برانگیز مواجه شوید و درصد عدم قبولی در آزمون تیزهوشان شما را بالا می برد.

 • عدم تمرکز هنگام امتحان علت مهم عدم قبولی در آزمون تیزهوشان

تمرکز حین امتحان یکی از عوامل کلیدی است که می تواند بر عملکرد شما تأثیر مثبت بگذارد. برخی از دانش آموزان به دلیل اضطراب و تنش ناشی از سوالات امتحانی قادر به تمرکز نیستند که می تواند بر عملکرد آنها تأثیر منفی بگذارد. با راه کار های مدیریت استرس دانش آموزان تیزهوشانی در این مقاله آشنا شوید.

 • اضطراب و استرس

سرعت و تسلط در امتحان می تواند به دلیل اضطراب و استرس مختل شود. برای پرداختن به این موضوع، باید یاد بگیرید که چگونه به طور موثر تنش و اضطراب را قبل و در حین آزمون مدیریت کنید.

 • عدم تکرار و تمرین منظم

تکرار و ارزشیابی منظم مطالب درسی یکی از مهم ترین روش های یادگیری و حفظ است. اگر فقط یک بار مطالب را مطالعه کنید و سپس از آن غفلت کنید، ممکن است در امتحان با مشکل مواجه شوید. بنابراین، شما باید به طور مکرر مطالب را تمرین و ارزیابی کنید تا آن ها را مانند آدرس منزلتان حفظ کنید! همچنین بهره گیری از یک آموزشگاه تیزهوشان معتبر مسیر شمارا هموار و روشن میکند.

عدم تمرکز هنگام امتحان علت مهم عدم قبولی در آزمون تیزهوشان

 • عدم آشنایی با سبک آزمون علت عدم قبولی در آزمون تیزهوشان

آشنایی با نحوه و شیوه اجرایی آزمون تیزهوشان نیز یک عامل اساسی در عملکرد خوب شما است. قبل از شرکت در آزمون، باید با قالب، انواع سؤالات، زمان بندی و … آشنا شوید تا به میزان کافی آماده شوید.

بیشتر بخوانید:  آزمون رایگان شبیه ساز تیزهوشان

 • بی توجهی به جزئیات

از عوامل مهمی که می تواند به موفقیت شما در آزمون تیزهوشان کمک کند، توجه دقیق به جزئیات و پاسخ دقیق به سوالات است. شما باید به سوالات توجه زیادی داشته باشید و هر نکته خاصی را که ممکن است برای پاسخ به آنها لازم باشد به خاطر بسپارید.

 • خلاصه نویسی درستی ندارید

شما مطالب درسی را به درستی خلاصه نکرده اید، که یکی از دلایل مهمی است که باعث عدم قبولی در آزمون تیزهوشان می شود. خلاصه کردن، مستلزم یادآوری ایده های اصلی هر فصل و به دست آوردن درک کامل از مفاهیم از طریق تمرین کافی است.

 • نداشتن برنامه ریزی درست مهمترین نکته در عدم قبولی در آزمون تیزهوشان

برای موفقیت در امتحان، باید برنامه ریزی دقیقی داشته باشید و به طور مداوم و منظم مطالعه کنید.

 • بدون داشتن راهنما آماده شدی

داشتن یک راهنما، حال میخواد معلم خود باشد یا یک مشاور تحصیلی، میتواند تمام زحمات شما را به راحتی از بین ببرد. زیرا شما در حال تلاش برای قدم گذاشتن در مسیری هستید که مشاور شما به عین دیده که انتهای مسیر، پرتگاه است. پس فراموش نکنید که حتما یک نیروی کمکی از لحاظ تحصیلی_روحیه ای کنارتان داشته باشید.

نداشتن برنامه ریزی درست مهمترین نکته در عدم قبولی در آزمون تیزهوشان

آزمون بدون آموزش و آموزش بدون آزمون قابل قبول نیست.

ارزشیابی و آموزش هر دو برای موفقیت دانش آموز بسیار مهم هستند. آزمون بدون آموزش یا آموزش بدون آزمون کافی نیست و حتما منجر به عدم قبولی در آزمون تیزهوشان شود.

 • ارزشیابی بدون آموزش دلیل عدم قبولی در آزمون تیزهوشان

بدون آموزش، سعی می کنید بدون درک کامل از موضوعات و مفاهیم، به سرعت شروع به پاسخ دادن به سوالات می کنید. این استراتژی عموما برای کسب مهارت های لازم برای قبولی در آزمون تیزهوشان کافی نیست و ممکن است باعث عدم قبولی در آزمون تیزهوشان شود. بنابراین باید قبل از شرکت در آزمون، زمان کافی را به درک عمیق مطالب اختصاص دهید.

 • آموزش بدون آزمون

نقطعه مقابل استراتژی اشتباه قبلی، مطالعه و تسلط بر مطالب بدون شرکت در آزمون تیزهوشان است که این نیز می تواند منجر به شکست شود. امتحانات به شما کمک می کند دارایی ها و محدودیت های خود را شناسایی کنید و همچنین مهارت های حل مسئله و استدلال خود را اصلاح کنید. پس از تسلط بر مطالب، باید در آزمون شرکت کنید تا مطمئن شوید که درک کامل و درستی از مفاهیم دارید.

چرا در آزمون های شبیه ساز تیزهوشان شرکت نمی کنم؟

هدف از امتحانات شبیه ساز تیزهوشان کمک به دانش آموزانی است که قصد شرکت در آزمون تیزهوشان را دارند. این آزمون ها به شما کمک می کند تا مهارت های لازم برای شرکت در آزمون تیزهوشان را کسب کنید و همچنین شما را با قالب امتحان و سوالات آن آشنا کنید.

برخی از دلایلی که شما ممکن است در این امتحانات شرکت نکنید یا درصد عدم قبولی در آزمون تیزهوشان بالا برود عبارتند از:

 1. عدم آگاهی از وجود این آزمون ها:

بسیاری از دانش آموزان از شرکت در این آزمون های شبیه ساز به دلیل بی اطلاعی از وجود آنها غافل می مانند. پس حتما با بررسی از وجود آزمون های شبیه ساز و مقایسه شان غافل نمانید.

 1. عدم ایمان به کارایی این آزمون ها:

برخی از دانش آموزان معتقدند که این آزمون های شبیه ساز تأثیر کمی بر عملکرد آنها در آزمون تیزهوشان دارد. در حالی که این آزمون ها یکی از مؤثرترین روش ها برای آماده شدن برای آزمون تیزهوشان هستند، زیرا محیط آزمون با سوالات مشابه را برای شما فراهم میکنند و اجازه می دهند تا بدون ریسک مشکلات خود را مشف و حل کنید.

 1. عدم دسترسی به منابع لازم علت عدم قبولی در آزمون تیزهوشان:

به دلیل محدودیت های مالی یا فرصت ناکافی، برخی از دانش آموزان به منابع لازم برای شرکت در آزمون شبیه ساز دسترسی ندارند. در این مورد می توانید از منابع رایگان مانند وب سایت های آموزشی و کلاس های آنلاین و یا کتابخانه های عمومی استفاده کنید.

برای کشف فواید کلاس آنلاین و مقایسه آن با کلاس حضوری، سری به مقاله ” کلیات آموزش آنلاین با حضوری” بزنید.

عدم دسترسی به منابع لازم علت عدم قبولی در آزمون تیزهوشان

جمع بندی نهایی!

به طور کلی، انجام تست های شبیه ساز می تواند به شما کمک کند تا برای امتحان آماده شوید و هوش و توانایی های حل مسئله خود را به چالش بکشید و ارتقا دهید. اگر به هر دلیلی نمی توانید در این آزمون ها شرکت کنید، می توانید از روش های جایگزین مانند انجام آزمون های سال های قبل، استفاده از منابع آموزشی آنلاین و آفلاین و مشاوره انلاین تیزهوشان با مربیان و مشاوران تحصیلی استفاده کنید. مهم ترین قانون برای موفقیت در آزمون تیزهوشان و کاهش ریسک عدم قبولی در آزمون تیزهوشان، برای دانش آموزان، تمرین کافی و تسلط بر موضوعات آزمون است.

فرم رزرو آزمون شبیه ساز

اگر تمایل دارید تا در آزمون های شبیه ساز تیزهوشان اف ریاضی شرکت کنید می توانید فرم رزرو آزمون شبیه ساز تیزهوشان مقابل را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم. 

ما در اف ریاضی با طراحی آزمون های شبیه ساز تیزهوشان به آمادگی شما برای آزمون مدارس تیزهوشان کمک می کنیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت نام
دوره سالانه تیزهوشان ۱۴۰۳
شروع شد!!!

دوره یکساله
اف ریاضی

تیزهوشانی شو!