قوانین و مقررات

قوانین و مقررات

با تشکر از اینکه وب سایت اف ریاضی را جهت فعالیت انتخاب کرده‌اید. وب سایت اف ریاضی با هدف ایجاد مرجعی تخصصی برای نمونه سوالات امتحانی، محتوای آموزشی، درسنامه ها و سایر محصولات آموزشی درس ریاضیات در تمامی مقاطع آموزش و پرورش شروع به فعالیت نموده است. تمامی محصولات آموزشی این سایت توسط معلمان و دبیران ریاضی سراسر کشور بارگزاری شده و  به روز می‌گردد و امکان دسترسی به مطالب برای عموم دانش‌آموزان، دبیران و مدارس کشور با یک جستجوی ساده فراهم می‌گردد.

به لحاظ تامین حقوق تولید کنندگان و استفاده کنندگان محتواهای الکترونیکی و همچنین راحتی همه کاربران قوانینی وضع شده است، که کاربران می بایست طبق آن عمل کنند.

در صورتی که کاربری خلاف مقررات عمل نماید، مسئولین سامانه این حق را دارند که محتوای تولید شده توسط آن کاربر و در برخی مواقع پروفایل اختصاصی آن کاربر را از سامانه حذف نمایند.

این قوانین به صورت کامل در زیر منتشر شده‌اند و ممكن است در هر زمان تغییركنند.

بدین منظور جهت مشاهده آخرین قوانین وب سایت به پیغام هایی که ممکن است برخی از روزها به هر نحوی به اطلاع كاربران برسد، دقت فرمایید.

 پس ازخواندن دقیق این قوانین گزینه "قوانین و شرایط را می پذیرم" را تیک بزنید و سپس كلید "عضویت" را بفشارید.

*نکته: تایید گزینه "قوانین و شرایط را می پذیرم" به مثابه پذیرش قوانین و مقررات استفاده از سایت friazi.ir و همکاری با آن می باشد.

 

 • ماده 1- این سایت تابع قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران می‌باشد. قوانین جمهوری اسلامی ایران بر تعبیر، تفسیر، اجرا و تأثیر این توافق نامه حاکم خواهند بود.

 

 • ماده 2- هرگونه توهین به مقامات دولتی و شخصیت‌های سیاسی و مذهبی و یا تمسخر بصورت طنز یا کاریکاتور ممنوع می‌باشد. قرار دادن لینک یا فایل تصویری مستهجن، غیراخلاقی و سیاسی ممنوع می‌باشد. مطرح کردن هر نوع مطلب در خصوص کانالهای ماهواره‌ای غیراخلاقی، کانالهای فارسی‌ زبان سیاسی و یا ضد مذهبی ممنوع می‌باشد. مطرح کردن مباحث نژاد پرستانه و یا اهانت به مذاهب، ادیان، ملیت‌ها و قومیت‌های مختلف ممنوع می‌باشد. مطرح کردن هر نوع مطلب و ارائه نرم‌افزار درخصوص هک و هک کردن و فیلتـرشکن ممنوع می‌باشد و کلیه مسئولیت های ناشی از این اقدام بر عهده کاربر بارگذاری کننده است.

 

 • ماده 3- تمامی کاربران می‌بایست برای ثبت نام در وب سایت، از شماره موبایل استفاده نمایند. همچنین برای کلمه عبور از حروف و اعداد انگیسی استفاده نمایید.

 

 • ماده 4- هر کاربر، صرفا مجاز به ثبت فقط یک شناسه و پروفایل اختصاصی می‌باشد. برای فعال سازی شناسه باید کلمه عبوری را که به شماره تلفن همراه  شما پیامک می شود، در سایت وارد نمایید. سپس می توانید رمز عبور دلخواه خود را پس از ورود به صفحه کاربری تنظیم نمایید.

 

 • ماده 5- کاربران محترم در حین ثبت نام باید مشخصات كامل فردی خود را بطور دقیق وارد نمایند. در صورت وجود هر گونه نقص در اطلاعات ثبت شده مانند؛ آدرس، تلفن و... سایت اف ریاضی هیچگونه مسئولیتی بر عهده نمی‌گیرد.

 

 • ماده 6- در ثبت یا جستجوی آزمون، طبقه‌بندی علمی مبتنی بر رویه‌های موجود در آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران وجود دارد که به منظور دسترسی بهینه کاربران در نظر گرفته شده است. دبیران محترم باید در تخصیص آزمون‌ها به دسته های مختلف با دقت عمل نمایند تا آزمون‌ها بهتر به سایر کاربران معرفی گردد.

 

 • ماده 7- استفاده و جستجوی شما در وب سایت اف ریاضی با مسئولیت شخصى خود شما صورت مى‌گیرد.  سایت اف ریاضی تعهدى در قبال خسارات مستقیم، اتفاقى، تبعى، غیرمستقیم و کیفرى ناشى از دسترسى و استفاده شما از سایت ندارد. سیستم خرید در سایت به صورت شارژ کیف پول است و پس از شارژ حساب اعتباری خود در اف ریاضی می‌توانید نسبت به دانلود فایل‌های مجازی و یا ثبت سفارش محصولات فیزیکی اقدام نمایید. حداقل مبلغ شارژ کیف 10 هزار تومان است و شارژ کیف پول قابل برگشت به حساب مشتری نیست.

 

 • ماده 8- وب سایت اف ریاضی مسئولیتی در قبال حفاظت از حقوق کپی رایت ثبت کنندگان آزمون‌ها و محتواهای آموزشی ندارد. دبیران محترم با ثبت آزمون و سایر محتواهای آموزشی در واقع مجوز نشر آن را به وب سایت اف ریاضی واگذار می‌کنند و در ازای آن، حق تالیف آثار خود را دریافت می کنند. در حال حاضر 50% از محل فروش هر محصول به دبیر انتشار دهندۀ آن در اف ریاضی تعلق می‌گیرد. مجموع سهم دبیر از محل فروش محصولات در قسمت درآمد نگهداری می‌شود. زمانی که حداقل درآمد دبیر به مبلغ 50 هزار تومان برسد دبیر می‌تواند درخواست تسویه حساب ارسال نماید. همچنین سایت اف ریاضی شرایطی را فراهم کرده است که در آن در صورتی که هر کاربر با در اختیار قرار دادن کد معرفی که هنگام ثبت نام دریافت می کند به فردی دیگر و ثبت نام آن فرد با آن کد معرف در سایت اف ریاضی، فرد معرف به میزان حداکثر 10% از هر خرید فرد معرفی شده را به عنوان پورسانت دریافت کند. این روند به صورت slm  (بازاریابی شبکه ای یک سطحی) می باشد و تنها در یک شاخه فعال می باشد. به این صورت که اگر فرد معرفی شده در مرحله قبل، اکنون کد معرف خود را در اختیار فرد دیگری قرار دهد تا به وسیله آن در سایت اف ریاضی ثبت نام نماید پورسانت خرید فرد معرفی شده جدید تنها به فرد معرف خود تعلق می گیرد و نه به شاخه های بالاتر.

 

 • ماده 9- دبیران محترم اصالت طراحی آزمون و محتواهای آموزشی را تعهد می‌نمایند و در صورت وجود هر گونه ادعای اشخاص ثالث در خصوص تالیف مطالب ثبت شده، مسئولیت آن بر عهده دبیر ثبت کننده است و مدیریت وب سایت اف ریاضی مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت. لازم است دبیران محترم فقط به ثبت محتواهایی که خود طراحی کرده اند، اقدام نمایند. همچنین استفاده از آدرس کانال های تلگرام، آدرس وبلاگ ها و وب سایت‌ها به عنوان واترمارک فایل‌ها یا نام طرح به صورت واترمارک، درج در قسمت توضیحات، استفاده در داخل فایل‌ها ممنوع است.

 

 • ماده 10- با وجود آنکه وب سایت اف ریاضی حداکثر تلاش خود را با استفاده از یک تیم علمی شامل دبیران ریاضی مطرح تهران جهت دقت در تایید صحت و کیفیت آزمون‌ها بکار مى‌بندد، به هیچ وجه صحت و کیفیت آنها را تضمین نمى‌نماید. وب سایت اف ریاضی هیچگونه تعهد و یا مسئولیتى در قبال آزمون‌های ثبت شده توسط دبیران، در این سایت به عهده نمی‌گیرد. آزمون‌ها در سایت، توسط دبیرانی ثبت می‌شوند که هیچ نوع رابطه‌ی حقیقی و یا حقوقی با این سایت ندارند. مسئولیت مستقیم آزمون ثبت شده، با کاربر ثبت کننده آن می‌باشد و صحت و سقم آن توسط سامانه اف ریاضی ادعا و یا تضمین نمی‌شود.

 

 • ماده 11- وب سایت اف ریاضی، آزمونهای دبیران را نمایش می‌دهد. آزمون‌های مندرج در سامانه ممکن است توسط دبیران بصورت مداوم تغییر کند و یا به روز شود. در این زمینه وب سایت اف ریاضی، هیچ گونه مسؤلیتی در قبال آزمون‌های درج شده در سایت نمی‌پذیرد و سامانه اف ریاضی صرفاً نمایش دهنده آزمون‌های ثبت شده توسط دبیران می‌باشد. امکان حذف یک فایل بعد از تایید وجود ندارد زیرا اولاً که برای ارزیابی فایل تیم کارشناسی اف ریاضی وقت گذاشته است و ثانیاً فایل برای کاربرانی که آن را دانلود کرده‌اند، بایگانی می‌شود تا در صورت نیاز مجدد، کاربر بتواند دانلود کند.

 

 • ماده 12- سایت اف ریاضی به صورت کاربر محور است و تنها محتواهایی را که توسط کاربران دبیر تولید و ثبت شده است، انتشار می دهد. همچنین وب سایت اف ریاضی تضمین می نماید که تمامی محصولات و محتواهای الکترونیکی که در سایت انتشار می یابد با رضایت مؤلفین آنها قرار داده شده است. از طرفی کاربران نیز اجازۀ انتشار الکترونیکی فایل ها را در فضای مجازی ندارند و تنها برای استفادۀ شخصی یا تکثیر در حد محدود مجاز می باشند. 

 

 • ماده 13-  استفاده از سایت اف ریاضی برای دسترسی به سرویس ها فراهم شده و لازم است شما به عنوان استفاده کننده صرفا از آن در جهت اهداف و مقاصد تعریف شده استفاده نمایید. استفاده از سایت اف ریاضی به گونه ای که باعث بروز مشکل، از کار انداختن و ... سایت شود مجاز نبوده و از طرف مدیریت سایت قابل پیگیری حقوقی خواهد بود.

 

 • ماده 14- سایت اف ریاضی  می تواند دارای لینک به سایر وب سایت ها باشد که در این  صورت سایت اف ریاضی مسئولیتی در قبال این وب سایت ها نداشته و لازم است استفاده کننده باتوجه به شرایط و مقررات استفاده از این سایت ها از آنها استفاده نماید.

 

 • ماده 15- انتشار مطالب وب سایت فقط با نام اف ریاضی و قرار دادن لینک فعال مطلب در وبلاگ ها یا سایت های دیگر مجاز است. (در صورت مشاهده و تخلف در این مورد حساب كاربری فرد خاطی بدون اطلاع قبلی مسدود خواهد شد.) همچنین هر گونه کپی برداری از پست های با فرمت word یا power point در تالیف کتاب یا جزوه ممنوع می باشد و حق پیگیری قضایی متخلفین برای سایت اف ریاضی محفوظ است.

 

 • ماده 16- سایت اف ریاضی مسئولیتی در قبال مشکلات ناشی از قطع و یا سرعت اینترنت،  مشکلات کاربری، خرابی تجهیزات شما و یا آلودگی آن به ویروس نداشته و مسئولیت تاخیر یا عدم کارکرد سایت ناشی از این موارد بر عهده استفاده کننده خواهد بود.

 

 • ماده 17- در صورتی که کاربران مقررات سایت را رعایت ننمایند یا به هشدارهای مدیریت در راستای فعالیت حرفه‌ای در سایت بی‌توجهی نمایند، پروفایل آنان غیرفعال یا مسدود می‌گردد.

 

 • ماده 18- این مستند به عنوان یک توافق نامه با توجه به مقررات و قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران مقرر گشته و به معنای اعلام موافقت استفاده کننده با شرایط استفاده از سایت می باشد و شروع استفاده از سایت به منزله پذیرش مفاد این مقررات بوده و از نظر قانونی شما متعهد به رعایت آن خواهید بود.

 

 • ماده 19- سایت اف ریاضی می تواند دارای سرویس هایی شبکه ای از جمله امکان چت،  تابلوی اعلانات، تالار گفتگو، گروه خبری، شبکه دوستان و سایر سرویس هایی باشد که امکان ارتباط استفاده کنندگان را تسهیل می نماید. استفاده کننده متعهد می باشد که از این سرویس ها صرفا برای دریافت و ارسال پیام های مرتبط با موضوع سایت استفاده نموده و مقررات عمومی استفاده از این امکانات را با توجه به شئونات و ضوابط شبکه های اجتماعی رعایت نماید. مسئولیت های ناشی از بی توجهی به این موضوع با استفاده کننده بوده و شرکت در صورت بروز مشکلات ناشی از عدم رعایت این مقررات می تواند نسبت به قطع سرویس به طور یک جانبه اقدام و برای پیگیری های لازم اقدام قانونی نماید.

 

 • ماده 20- استفاده کننده مجاز کسی است که مراحل ثبت نام را تکمیل نموده و با دریافت حساب کاربری امکان استفاده از سایت اف ریاضی را داشته باشد. استفاده کننده نمی تواند حساب کاربری خود را در اختیار دیگری قرارداده و خلاف مقررات از آن استفاده نماید. در صورت بروز تخلف، حقوق شرکت برای مسدود کردن حساب کاربری و پیگیری احتمالی قانونی محفوظ است.